Dobroslav Halata - Elektrická pec, z cyklu Hutě

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vlevo dole Dob. Halata 75. Rám.

o autorovi: 1943
Malíř. Studoval na VŠUP v Praze u prof. V. Menčíka (žák a poslední asistent E. Filly) se zaměřením na monumentální a dekorativní figurální malbu. Maluje nejraději akrylovými barvami na rozměrná plátna. Zabývá se rovněž dekorováním fasád a restaurováním obrazů. Je dlouholetým pedagogem na Vyšší a Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze v oboru užitá malba. Nezávislý umělec, tvořící mimo výtvarné skupiny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

23861. Elektrická pec, z cyklu Hutě
Dražba ukončena:01.11.2018 19:49:17
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:9 000 Kč