Akvarel, 42x31 cm, signováno vlevo dole J. Doubek 11, rám, pasparta, zaskleno. 1873, Sv. Kateřina u Tachova Soukromě studoval u prof. Al. Kalvody (1908-1909). Učil se na UMPRUM v Praze (prof. Beneš). Věnoval se především krajinomalbě.