Dušan Janoušek - Rudé třešně

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vlevo nahoře D. Janoušek 60. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1928 – 1996
Malíř, grafik. Studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně u K. Langera a na Katedře výtvarné výchovy PedF UP v Olomouci. Soustavně se věnoval tvorbě exlibris, nejčastěji v dřevorytu, linorytu, leptu. Používal také techniku suché jehly, umocňující jeho kreslířskou dovednost. Publikoval odborné práce, o jeho vlastní tvorbě vycházely monografie jiných autorů. Je zastoupen svým dílem v Národní knihovně Praha, Národním muzeu Praha, MG Brno, GVU Ostrava, Moderní galerii Skopje, Kunstmuseum Frederikshaven a jinde.

38205. Rudé třešně
Dražba ukončena:28.11.2019 20:58:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 100 Kč