Olej na plátně, 39,5x49 cm, signováno vpravo nahoře Erwin Müller, rám.
1893, Liberec - 1978, Naumburg
Student AVU ve Vídni (1913-1915, 1918; prof. Hanse Tiche a Rudolfa Bacher). Českoněmecký malíř a grafik. Maluje figurální kompozice, antické motivy, náboženskou tématiku a maloměstské typy. V grafice se věnoval zejména dřevorytu.
Pozn.: Nově adjustováno.