Fráňa Schön - Pohled na město

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Fráňa Schön 1935. Rámováno.

o autorovi: 1882-1976
Český malíř. V letech 1912-1914 studoval u prof. Malinovského na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Voják z povolání. V první světové válce padl do ruského zajetí, prošel velkou část centrální a jižní Asie, vytvořil četné malířské studie a obrazy Orientu. Od roku 1922 se věnoval pouze malbě, vyhledával motivy v okolí Olomouce a na Hané. Člen Syndikátu čs. výtvarných umělců, člen Orientálního ústavu. Často své obrazy signoval "Fráňa Šén".

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

59952. Pohled na město
Dražba ukončena:27.05.2021 19:08:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč