František Prchlík - Jindřichův Hradec

Olej na plátně, 40x48 cm. Signováno vpravo dole Fr. Prchlík. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1909-1965
Narodil se v Jindřichově Hradci. Studoval pražskou AVU u prof. Nechleby. Ve své tvorbě se zabýval hlavně portréty a pro krajinomalbu čerpal inspiraci ve svém rodném kraji. Vytvořil řadu ex libris, zabýval se knižní tvorbou, realizoval přebaly knih. V posledních letech života působil jako výtvarník scény a kostýmů Městských divadel pražských.

305645. Jindřichův Hradec
Dražba ukončena:24.07.2020 20:08:10
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč