Olej na překližce, 44x48 cm. Signováno vpravo dole Fr. Prchlík. Rámováno.
Nejdelší strana: 64 cm
o autorovi: 1909-1965
Narodil se v Jindřichově Hradci. Studoval pražskou AVU u prof. Nechleby. Ve své tvorbě se zabýval hlavně portréty a pro krajinomalbu čerpal inspiraci ve svém rodném kraji. Vytvořil řadu ex libris, zabýval se knižní tvorbou, realizoval přebaly knih. V posledních letech života působil jako výtvarník scény a kostýmů Městských divadel pražských.