Obecný kov na bronzovém podstavci, celková výška 36 cm. Signováno F. Rous s věnováním.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1872 – 1936
Sochař. Byl současníkem J. V. Myslbeka a Jana Štursy. Studijně pobýval v Německu, také v Paříži, Londýně, Budapešti a ve Vídni, kde byl žákem profesorů Hellmera a Tilguera. Věnoval se portrétní tvorbě významných českých osobností i monumentální a náhrobní plastice.