František Xaver Procházka - Makak

Olej na kartonu, 46x34 cm. Signováno vpravo uprostřed Procházka Fr. X. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 48 cm

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u profesorů Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

114481. Makak
Dražba ukončena:14.04.2024 20:13:37
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč