Helena Wiesnerová - Kytice ve váze

Olej na plátně, 73x56 cm, signováno vpravo dole Helena Wiesnerová 1938, rám.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1877 – 1975
Malířka květin a zátiší. Byla dcerou významného mecenáše umění Alexandra Brandeise. Studovala v soukromé škole Antonína Slavíčka. V r. 1903 odjela do Paříže, kde se seznámila se svým budoucím manželem, malířem Adolfem Wiesnerem (1871 – 1942), se kterým společně vystavovala v r. 1916 v Rubešově galerii v Praze. Za 2. světové války byla vězněna v terezínském ghettu, kde pracovala v uměleckých dílnách na ozdobných předmětech pro německé firmy. Koncentrační tábor přežila a do své smrti v r. 1975 žila u syna ve Velké Británii.

7142. Kytice ve váze
Dražba ukončena:26.01.2017 18:54:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 600 Kč