Barevná litografie na kartonu, 27 x 20 cm, signováno autorsky tužkou vpravo dole, rámováno v umělecké paspartě pod sklem za použití zlacené vložky, vše v galerijním moderním rámu. Rozměr s rámem 45 x 37 cm.
Mimořádně silný barevný kolorit z litografické desky vytištěný jen v počtu 3 kusů, určeno pouze pro přítele malíře. Ojedinělý, vynikající stav, původně součástí výborné umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Galerijní vysoce kvalitní dílo od výborného mistra!
O autorovi: František Hodonský (*19. února 1945, Moravský Písek) je český malíř, grafik, sochař, básník a vysokoškolský pedagog. František Hodonský se narodil v rodině malíře-krajináře a grafika Františka Hodonského st. (1925-1999) a základům malby se učil u svého otce. V letech 1959-1963 navštěvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor propagace a dekorace (prof. Vladimír Hroch). Od roku 1963 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru krajinářské a figurální malby u prof. Františka Jiroudka. Absolvoval také kursy grafických technik u prof. Ladislava Čepeláka (1963-1964). Byl do roku 1987 restaurátorem Státních restaurátorských ateliérů v Praze a pak do roku 1989 restaurátorem Českého fondu výtvarných umění. Roku 1990 byl jmenován docentem a vedoucím ateliéru krajinářské a figurální malby na Akademii výtvarných umění v Praze, v letech 1991-1997 zde působil jako profesor malby. Od roku 1998 byl profesorem a vedoucím ateliéru současné malby na Akadémii umenia v Banské Bystrici. Je členem Umělecké besedy (1992) a SČUG Hollar (1996).