Hugo Riedel

48378. Tajemná koule

popis: Olej na kartonu, 25x31 cm. Signováno vpravo dole H. Riedel. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Toto dílo se zachovalo v sudetské chalupě na úpatí Jizerských hor.

o autorovi: Malíř Hugo Riedel pocházel ze sklářského rodu Riedelů, který vybudoval sklářské imperium dominující výrobě skla a bižuterie v Jizerských hoách. po sametové revoluci v případě malířů z tohoto rodu došel uznání především krajinář Wilhelm Riedel (1832-1876), jehož dílo bylo v bývalém Československu vinou národnostní otázky dlouho opomíjeno.

zbývá: 20 dnů, 9 hodin

konec dražby: 26.08.2020 19:13:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 700 Kč