Olej na kartonu, 25x31 cm. Signováno vpravo dole H. Riedel. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Toto dílo se zachovalo v sudetské chalupě na úpatí Jizerských hor.
o autorovi: 1848 - 1883
Malíř Hugo Riedel pocházel ze sklářského rodu Riedelů, který vybudoval sklářské imperium dominující výrobě skla a bižuterie v Jizerských horách. Po sametové revoluci v případě malířů z tohoto rodu došel uznání především krajinář Wilhelm Riedel (1832-1876), jehož dílo bylo v bývalém Československu vinou národnostní otázky dlouho opomíjeno.