Jan Bedřich Plaček

307723. Zrající obilí

popis: Olej na kartonu, 30x45 cm. Signováno vpravo nahoře Plaček J. B. Rám, sklo.

o autorovi: 1890-1980
Žák prof. E. Dítěte a K. V. Maška na UMPRUM v Praze a prof. V. Hynaise na AVU tamtéž; malíř; věnoval se figurální malířské tvorbě a krajinomalbě; zúčastňoval se společných výstav pořádaných Kulturní radou v letech 1939 - 1943 a výstav SVU Aleš; samostatně vystavoval 1940 v pražské Rubešově galerii; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč.

dražba ukončena: 02.03.2021 20:03:05

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 100 Kč