Olej na plátně, 58x74 cm. Signováno vpravo dole J. Havlíček-Trentán. Rám.
Pozn.: Rám poškozen.
o autorovi: 1856 - 1934
Narodil se v Náchodě. Studoval jako mimořádný žák prof. Hlaváčka na AVU ve Vídni. Ve své tvorbě se věnoval malbě i grafice. Byl krajinářem staré školy. Své náměty čerpal hlavně v Alpách, kde v údolí Trenty získal své druhé jméno.