Jan Karel Janovský - Harmonické zátiší – J. Janovský

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 50 x 70 cm, signováno autorsky vpravo dole s vročením 31 (1931), rámováno ve vídeňském galerijním rámu s ornamentálním pásovým zdobením se šedou patinací povrchu. Brilantní provedení tohoto galerijního díla právem řadí vysokou kvalitu provedení k tomu nejlepšímu, co autor vytvořil. Naprosto vyvážené rozložení jednotlivých prvků malby potvrzuje vysokou erudovanost umělce. Zámecké zátiší původně pochází ze sbírky hraběte Magnise, majitele zámku ve Strážnici. Exkluzivní vysoce kvalitní nabídka! Rare!

Jan Karel Janovský - (1869-1931) český malíř krajinář. Maloval také motivy moře, horské štíty, pohoří a hrady. Byl žákem prof. Sequense, Pirnera a Brožíka.

o autorovi: 1869 – 1931
Malíř. Studoval na AVU v Praze u profesorů Sequense, Pirnera a Brožíka. Byl krajinářem, maloval moře, horské štíty, pohoří a hrady.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 500 Kč.

107638. Harmonické zátiší – J. Janovský
Dražba ukončena:20.12.2023 23:16:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč