Akryl na plátně, 68x54 cm. Signováno vpravo dole J. Pavliš 91. Rámováno.
Nejdelší strana: 71 cm
o autorovi: 1902 – 1972
Malíř, pedagog. Malířství studoval soukromě u prof. J. Kutmana v Praze. Působil jako učitel v Korouhvi u Poličky. Věnoval se malbě, maloval hlavně Vysočinu, okolí Svitav, ale také krajinu v Jugoslávii a tehdejší NDR, mezi jeho obrazy najdeme i zátiší nebo kytice. Vystavoval v Poličce a v Litomyšli.