Jaroslav Riedl - Jízda legionářů

Akvarel, 18x46 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Riedl. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 – 1945
Malíř a legionář. Studoval AVU v Praze u Vlado Bukovace, přešel k Janu Preislerovi. Ze zajetí v 1. světové válce se vrátil až v r. 1920, zůstal aktivním důstojníkem, byl předsedou výtvarného odboru v Památníku osvobození, pro který maloval na zakázku armády cyklus olejů „Československý voják v zahraničí“, pro Vojenskou akademii namaloval jezdeckou podobiznu prezidenta Masaryka. Koncem války byl uvězněn v koncentračním táboře, zahynul při pochodu smrti v květnu 1945.

22883. Jízda legionářů
Dražba ukončena:27.09.2018 23:08:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč