Jaroslav Riegel - Zřícenina Šellenburka u Mladé Vožice

Olej na plátně, 35x65 cm, signováno vpravo dole Riegel 1922, rám.

1893
Žák UMPRUM u prof. Alex. Jakesche a Emila Dítěte, poté studia na akademii ve Vídni. Pří svých toulkách po zahraničí procestoval Černou Horu, Dalmácii, Bosnu a Hercegovinu, kde po dobu dvou let působil v Mostaru jako učitel kreslení. Motivy na akvarely a oleje načerpal zejména na Slovensku, Bulharsku a Rumunsku. Při tvorbě české krajiny se snažil využívat metody subjektivního realismu.
Pozn.: Rám poškozen.

1811. Zřícenina Šellenburka u Mladé Vožice
Dražba ukončena:28.01.2015 20:10:17
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:2 700 Kč