Jaroslav Vašta - Náměstí v Telči

Olej na plátně, 70x50 cm. Signováno vpravo dole Vašta. Rámováno.

Nejdelší strana: 84 cm

o autorovi: 1954
Malíř. Studoval na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích kresbu a malbu u J. Hejného a M. Peterky, dějiny umění na FF UK v Praze. Věnoval se krajinomalbě, portrétu a grafice, silně ovlivněn impresionisty. Později přešel k zobrazování šerosvitných a romantických témat, navazujících na J. Schikanedera a C. Spitzwega. Jeho obrazy se nalézají v českých sbírkách, ale i v dalších evropských kolekcích.

106405. Náměstí v Telči
Dražba ukončena:03.12.2023 20:35:52
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč