Ježek Alois - Trh v Kutné Hoře

Kombinovaná technika na malířské umělecké lepence, 50 x 35 cm, signováno vpravo dole autorsky, rámováno v paspartě pod sklem, rám masivní umělecký galerijní, bohatě vyřezávaný, povrch zdoben patinovaným plátkovým zlatem.
Dobová architektura je bravurně zachycena umělcem a poskytuje doklad o dobovém stavu náměstí.
Vysoce kvalitní virtuózní provedení ve zcela mimořádné adjustaci. Mimořádná nabídka! Sběratelská příležitost! Na trhu s uměním ojedinělá bezkonkurenční nabídka!

O autorovi: Alois Ježek – Narodil se 1. 8. 1887 v Praze a zemřel v roce 1943. Malíř a kreslíř. Byl žákem na UMPRUM v Praze v letech 1904–1910 u prof. Dítěte a Maška. Studijní cesty pořádal do Drážďan, Mnichova, Vídně, Jugoslávie. Tvořil hlavně akvarely a barevné perokresby s motivy ze staré Prahy. Vystavoval v řadě českých měst.

56693. Trh v Kutné Hoře
Dražba ukončena:04.03.2021 22:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč