Jindřich Hlavín - Mystické postavy

Kombinovaná technika, 28x19 cm. Signováno vpravo dole Hlavín. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 43 cm

o autorovi: 1877 – 1958
Malíř, grafik, restaurátor. Studoval na UMPRUM u E. Dítěte, J. Schikanedera a K. V. Maška. Obor restaurátorství studoval na vídeňské Akademii u S. Maurera. Na studijních cestách do Itálie poznával techniky fresek a mozaik. Prosadil se jako malíř a grafik pražské secese, zabýval se i užitou grafikou a tvorbou plakátů. Vystavoval se spolkem Münchener Secession a od r. 1920 se SČUG Hollar. Vytvářel mozaiky pro architekturu, působil jako restaurátor.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170.000 Kč.

93821. Mystické postavy
Dražba ukončena:16.04.2023 21:46:29
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 900 Kč