Jindřich Hlavín - Z Křižánek

Olej na kartonu, 31x41 cm, Signováno vpravo dole Hlavín. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1877 – 1958
Malíř, grafik, restaurátor. Studoval na UMPRUM u E. Dítěte, J. Schikanedera a K. V. Maška. Obor restaurátorství studoval na vídeňské Akademii u S. Maurera. Na studijních cestách do Itálie poznával techniky fresek a mozaik. Prosadil se jako malíř a grafik pražské secese, zabýval se i užitou grafikou a tvorbou plakátů. Vystavoval se spolkem Münchener Secession a od r. 1920 se SČUG Hollar. Vytvářel mozaiky pro architekturu, působil jako restaurátor.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170.000 Kč.

300144. Z Křižánek
Dražba ukončena:20.08.2019 20:10:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 200 Kč