Jiří Hruška - Ve městě

Olej na kartonu, 50x58 cm. Signováno vpravo dole J. Hruška 68. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1921 – 2016
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně v sochařském oddělení u V. Makovského. Za války byl nasazen v Německu, po válce studoval na AVU v Praze u V. Rady, u něhož byl do r. 1955 asistentem. Věnoval se krajinomalbě, maloval Českomoravskou vrchovinu a České středohoří, zajímaly ho také pražské a francouzské motivy. Vystavoval doma i v cizině, příležitostně se věnoval i restaurátorské práci.

27406. Ve městě
Dražba ukončena:31.01.2019 20:33:59
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 700 Kč