Olej na sololitu, 32x17 cm. Signováno vpravo dole Jiří Mrázek 1990. Rámováno.
Nejdelší strana: 39 cm
o autorovi: 1920 – 2008
Malíř, textilní výtvarník. Studoval na Keramické škole v Praze, dále na Ukrajinské akademii v Praze, na Státní grafické škole v Praze u R. Landera a Z. Balaše a v keramickém ateliéru J. Kaplického na VŠUP v Praze. Pracoval jako textilní návrhář v ÚBOK, zabýval se designem užitého umění. Malovat začal ve 40. letech. Dospěl k poloze lyrického abstraktivismu, později se vracel k realitě. Od r. 1980 se začal intenzivně věnovat kresbě, nejčastěji tužkou. Věnoval se i monumentální textilní tvorbě, realizoval řadu dekoračních látek a koberců. Byl členem Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých uměleckých sbírkách, též v Art Institute v Chicagu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.