Josef Jílek - Jan Neruda

Keramika 31 cm. Značeno Jílek.

Stav: Mírně poškozeno.

Nejdelší strana: 31 cm

o autorovi: 1879 – 1951
Sochař. Studoval na UMPRUM v Praze u S. Suchardy, pracoval v sochařských ateliérech. Za 1. světové války se dostal do ukrajinského Charkova, kde se podílel na sochařské výzdobě divadla. Po válce se vrátil do Prahy, vytvářel vzpomínková díla (pomníky 1. světové války), věnoval se také portrétní a figurální tvorbě.

113923. Jan Neruda
Dražba ukončena:07.04.2024 20:16:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč