Olej na plátně, 60x74 cm. Signováno vlevo dole J. Mareš 22. Olištováno.
o autorovi: 1888 – 1938
Malíř. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zabýval se krajinomalbou, náměty čerpal v Železných horách, v údolí Chrudimky a v okolí Chrudimi.