Olej na plátně, 55x70 cm. Signováno vpravo dole J. Mareš. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 83 cm
o autorovi: 1888 – 1938
Malíř. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zabýval se krajinomalbou, náměty čerpal v Železných horách, v údolí Chrudimky a v okolí Chrudimi.