Keramika, výška: 65 cm. Signováno J. Mauder 1879.
Pozn.: Poškozeno.
o autorovi: 1854 - 1920
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Trenkwalda, Swertse a Lhoty a soukromě navštěvoval hodiny modelování v ateliéru sochaře Tomáše Jana Seidana. Sám později pedagogicky působil na AVU a UMPRUM. V českých zemích patřil na počátku 20. století spolu J. V. Myslbekem k zakladatelům pomníkové tvorby.