Josef Mauder - Busta dívky

Keramika, výška: 65 cm. Signováno J. Mauder 1879.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1854 - 1920
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Trenkwalda, Swertse a Lhoty a soukromě navštěvoval hodiny modelování v ateliéru sochaře Tomáše Jana Seidana. Sám později pedagogicky působil na AVU a UMPRUM. V českých zemích patřil na počátku 20. století spolu J. V. Myslbekem k zakladatelům pomníkové tvorby.

48559. Busta dívky
Dražba ukončena:26.08.2020 22:14:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč