Josef Mukařovský - Radostné odpoledne

Kvaš, 27x34 cm. Signováno vlevo dole J. Mukařovský. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen. Papír zvlněn.

Nejdelší strana: 63 cm

o autorovi: 1851 – 1921
Malíř, ilustrátor. Absolvoval pražskou malířskou akademii. Od r. 1870 přispíval svými ilustracemi, zejména portréty a žánrovými kresbami, do Světozoru. Od 80. let žil v Mnichově, do vlasti se vrátil až před 1. světovou válkou, žil v Domažlicích a zaměřil se na portréty obyvatel Chodska. Zachovával si svůj tradiční styl, nové umělecké směry se ho nedotkly.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč

76729. Radostné odpoledne
Dražba ukončena:12.05.2022 22:14:44
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 400 Kč