Olej na plátně, 70x99 cm. Signováno vpravo dole J. Pavelka. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1906 – 1985
Malíř, pedagog. Studoval malbu soukromě u architekta J. Masáka v Praze. Působil jako učitel v Bělčicích, maloval krajinu, zabýval se časopiseckou ilustrací pro děti.