Josef Fafek-Solan - Rybárna u Mladé Boleslavi

Olej na kartonu, 70x100 cm. Signováno vpravo dole Josef Fafek 43. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen, karton vyboulen.

o autorovi: 1911 – 1984
Malíř. Absolvoval Školu uměleckých řemesel v Bratislavě u J. Alexyho a L´. Majerského, soukromě studoval u L´. Fully, V Praze navštěvoval večerně UMPRUM v ateliéru V. Sychry. Živil se jako průmyslový výtvarník, přivydělával si malováním a tvorbou pohlednic. Za války se účastnil odboje s krycím jménem Solan. Od r. 1945 se profesionalizoval jako výtvarník, usadil se v Jablonném v Podještědí, stal se zakládajícím členem sdružení Výtvarní umělci severu a organizoval jeho výstavy. Po kubistických začátcích (40. léta) se jeho malířské práce vyznačovaly barevnou i tvarovou expresivitou, kresby a grafika setrvávaly u moderně pojatého realismu.

29772. Rybárna u Mladé Boleslavi
Dražba ukončena:28.03.2019 19:10:19
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 500 Kč