Josef Fafek-Solan - Východ slunce nad zahradou

Olej na plátně, 50x60 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 68 cm

o autorovi: 1911 – 1984
Malíř. Absolvoval Školu uměleckých řemesel v Bratislavě u J. Alexyho a L´. Majerského, soukromě studoval u L´. Fully, V Praze navštěvoval večerně UMPRUM v ateliéru V. Sychry. Živil se jako průmyslový výtvarník, přivydělával si malováním a tvorbou pohlednic. Za války se účastnil odboje s krycím jménem Solan. Od r. 1945 se profesionalizoval jako výtvarník, usadil se v Jablonném v Podještědí, stal se zakládajícím členem sdružení Výtvarní umělci severu a organizoval jeho výstavy. Po kubistických začátcích (40. léta) se jeho malířské práce vyznačovaly barevnou i tvarovou expresivitou, kresby a grafika setrvávaly u moderně pojatého realismu.

88061. Východ slunce nad zahradou
Dražba ukončena:18.12.2022 20:38:13
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč