Olej na plátně, 69x56 cm. Signováno vpravo dole Kraťochová. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 80 cm
o autorovi: 1889 – 1978
Malířka. Vystudovala Hospodářskou školu Vesny v Brně a Učitelský ústav v Brně. Umělecky se vzdělávala u kolínského malíře Rudolfa Mazucha. Působila jako učitelka státních průmyslových a odborných škol v Kolíně. Jako malířka se věnovala krajinomalbě, náměty čerpala na rodné Hané, ale také na Kolínsku, Třeboňsku i jižním Slovensku. Vystavovala od r. 1931, nejčastěji v Kolíně, její práce se nalézají v Muzeu města Kolín.