Karel Beneš (1932) - Cirkus a pražské veduty - konvolut pěti grafických listů

Litografie a kamenorytina, od 15x12 cm do 8x10 cm. Všechny signovány tužkou K. Beneš. Volné listy.

o autorovi: 1932-2021
Akademický malíř, grafik a ilustrátor dětských knih. Člen Spolku českých umělců grafiků Hollar. Proslul mnohabarevnými litografiemi s motivy vlčnovské jízdy králů, slováckých balad, s tématy hudebními či cirkusovými, a především rozsáhlou sérií autorských ex-libris (přes 700).

V letech 1949 až 1955 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. A. Strnadela a na další jeden čestný rok jej do svého ateliéru pozval prof. K. Svolinský.

Uspořádal mnoho autorských výstav, samostatných nebo většinou společně se svou ženou Danielou Benešovou-Hahnovou (* 1929).

66556. Cirkus a pražské veduty - konvolut pěti grafických listů
Dražba ukončena:13.10.2021 21:32:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 04.10.2021 0:06:29 5811
500 Kč 17.09.2021 6:03:24 4009