Karel Černý Š. - Milenci

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika na papíře, 25x17 cm. Signováno vpravo dole K.Černý Š. 58. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 46 cm

 

o autorovi: 1910 - 1960
Narodil se v Brně. Studoval v Praze na Ukrajinské akademii a AVU u prof. Obrovského. Okouzlila ho Paříž a francouzská, hlavně přímořská krajina. Jeho častými náměty byly přelidněné bary a zahradní restaurace, milenci, krajina jižních Čech, řeka s parníkem, ale také zátiší ovlivněná kubismem. Pro svůj talent byl velmi ceněným autorem. Zajímavostí je, že písmeno Š připojoval ke své signatuře z vděčnosti za podporu své matky, za svobodna Šíchové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 800 000 Kč.

154118. Milenci
Zbývá:26 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.02.2026 22:17:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci