Karel Němec - Léto u horské chalupy - kvalitní rám

Olej na kartonu, 35x51 cm. Signováno vpravo dole K. Němec. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 65 cm

o autorovi: Malíř, grafik. Studoval v malířské škole A. Kalvody. Od r. 1909 byl členem SVU Mánes, od r. 1920 SVUM v Hodoníně, s nimiž vystavoval. Věnoval se malbě, grafice, ilustraci, také užitému umění, řezbě a sgrafitu. Ve volné grafice převažovaly dvojbarevné dřevoryty. Inspiraci nacházel zejména v umění středověkých mistrů dřevorytu a manuskriptu. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách MG Brno, Horácké galerie v Novém městě na Moravě a jinde.

102220. Léto u horské chalupy - kvalitní rám
Dražba ukončena:24.09.2023 20:34:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč