Ladislav Pejchl - Sedící muž s cigaretou

Olej na plátně, 100x85 cm, signováno vpravo dole monogram LP 1942, rám.

1901, Zlonice - 1973, Pardubice
Student UMPRUM v Praze (1919-1920, prof. Dítě a Mašek), poté žák
AVU (1920-1924, prof. M. Pirner, M. Švabinský a V. Nechleba). Zároveň se studiuem AVU se učil dějiny umění na FF UK (prof. A. Matějčka, V.V. Štěch
a J. Pečírka) a vzdělával se i na ČVUT v Praze, kde studoval profesuru kreslení u prof. O. Blažíčka. Ve figurativní malbě se zaměřil na člověka a jeho sociální postavení ve světě. Podnikl studijní cesty do Itálie, Drážďan, Bretaňe a Paříže. Kromě malby se věnoval i užité grafice. Vystavoval pouze sporadicky.

Pozn.: Malba i rám mírně poškozeny.

1761. Sedící muž s cigaretou
Dražba ukončena:28.01.2015 19:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč