Olej na plátně, 90x120 cm. Signováno vpravo dole Ivaniš 19. Nerámováno.
Pozn.: Poušť z betonu, aut a dlaždic, kde v létě neprolétne ani moucha. Jsme jediní tvorové světa, kteří si místo hnízda staví poušť.
Nejdelší strana: 120 cm
o autorovi: Narodila se v Táboře, kde od dětství malovala pod vedením akademického malíře Teoroda Buzu. Vystudovala pražskou ADI. Věnuje se malbě, abstraktní i realistické, vědecké a dětské ilustraci, příležitostně i grafice. Vystavovala v Kanadě, v Rakousku a v České republice, jí ilustrovaná obrázková kniha pro děti vyšla v USA a je součástí Knihovny kongresu Spojených států amerických.
1991 – 2010 Základní umělecká škola Oskara Nedbala: malba, kresba – pod
vedením ak. mal. Teodora Buzu. 2009 – 2015 Vysoká škola chemicko-technologická v Praze: magisterský titul
v oboru Biotechnologie.2013 ParisTech, FRA: stáž v oboru Bioetika. 2017 – 2020 Art and design institute: malba, grafika. 2021 – dosud FSV UK: mediální studia, doktorský program. Výstavy: 2022 Intersalon, zámek Dobrohoř, CZ: kolektivní výstava
2022 Hruška víno, Liberec, CZ: monografická výstava
2022 Via Lucis, Daliko gallery, Krems, AT: kolektivní výstava
2022 Galerie der Sammer, Zweittl, AT: kolektivní výstava
2022 Postphoned time, Reingers, AT: symposium
2022 In the Moment, Galerie Dolní brána, Prachatice, CZ: kolektivní
výstava
2021 Intersalon, Museum of Photography, Jindřichův Hradec, CZ:
kolektivní výstava
2021 Via Lucis, Salilingstadt, AT: symposium
2021 Artist in Neighborhood, Kunstfabrik, Groß-Siegharts, AT: Artists
in the residence
2021 From the Void, autor John Mitchel, USA: visuálie k připravované
divadelní hře
2020 Intersalon, Museum, Písek, CZ: skupinová výstava
2019 Náprstkovo Museum, CZ: výstava k uvedení knihy “Antropologie”
2017 Mount Currie Gallery, Whistler, CA: monografická výstava.
Ilustrace:
2022 “Kanibalové”, Doc. PhDr. Martin Soukup Ph.D., CZ: ilustrace
k připravované knize, kresba, linoryt
2018 Antropologie, Doc. PhDr. Martin Soukup Ph.D., CZ: knižní malba –
olej, autorská kresba v rámci paralelního příběhu vyprávění
2018 Dreamerboy, John Mitchell & Markéta Ivanišová, USA: ilustrace knihy pro děti, akvarel.
Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v USA, Kanadě, Rakousku a v Austrálii.