Olej na kartonu, 17x42 cm, signováno vlevo nahoře, rám.
1920, Žďárky - 1998, Ústí nad Labem
Student Mánesovy školy (1941-1945, prof. V. Sychra a V. Tittelbach), poté se učil na PedF v Praze (1945-1946, prof. M. Salcman). Malíř a grafik. Jeho nejoblíbenějšími technikami byly olejomalba a kresba pastelem. Maloval zejména České středohoří.
Pozn.: Vzadu štítek se jménem autora a názvem díla.