Miloslav Troup - Rybářka

Kvaš, 41x50 cm. Signováno vpravo dole Troup. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Práce tohoto autora se na aukčním trhu vyskytují zřídka.

Nejdelší strana: 58 cm

o autorovi: 1917 – 1993
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na SPŠ grafické v Praze a na UMPRUM v Praze u J. Bendy. Jako stipendista pobýval u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts decoratifs v Paříži, kde žil do r. 1950. Zabýval se figurální malbou, volnou a užitou grafikou, knižní ilustrací (více než 160 titulů) a užitým uměním (vitráže, tapiserie). Jeho práce jsou zastoupeny v NG a v PNP v Praze a ve velmi mnoha dalších českých i slovenských galeriích.

106601. Rybářka
Dražba ukončena:10.12.2023 20:24:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 900 Kč