Otakar Schindler - Kytice

Kombinovaná technika na plátně, 35x22 cm. Signováno vlevo dole Schi 63. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 47 cm

o autorovi: 1923 – 1998
Malíř, sochař, scénograf. Studoval na VŠUP v Praze monumentální malbu u E. Filly. Pracoval jako scénograf a šéf výpravy v Divadle P. Bezruče v Ostravě, dále ve Státním divadle v Ostravě a v Realistickém divadle v Praze, v Divadle Na zábradlí a ve Vinohradském divadle. Vedle scénografie se zabýval malbou, realizoval také řadu keramických mozaik a sgrafit. Jako výtvarník pracoval i pro televizi a film v SRN. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Divadelního ústavu v Praze, GVU v Ostravě, KG ve Zlíně a jinde.

108640. Kytice
Dražba ukončena:07.01.2024 20:17:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč