Pavel Forman - Čáslav

Olej na sololitu, 42x52 cm. Signováno vpravo dole P. Forman. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1920-2008
Narodil se v Čáslavi. Studoval AVU v Praze u prof. Nejedlého, diplom mu byl ale přiznám až po 41 letech. Podnikl studijní cestu kolem světa, kde ho okouzlila Austrálie, kam po r. 1968 emigroval a kde i zemřel. Ve své tvorbě se věnoval převážně krajinomalbě, ale také grafice. Inspirovala ho příroda v okolí Máchova jezera, kde vyrůstal.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč.

32256. Čáslav
Dražba ukončena:29.05.2019 18:18:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč