Pavel Forman - Zima na českolipsku

Olej na kartonu, 51x61 cm. Signováno vpravo dole P. Forman. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1920-2008
Narodil se v Čáslavi. Studoval AVU v Praze u prof. Nejedlého, diplom mu byl ale přiznám až po 41 letech. Podnikl studijní cestu kolem světa, kde ho okouzlila Austrálie, kam po r. 1968 emigroval a kde i zemřel. Ve své tvorbě se věnoval převážně krajinomalbě, ale také grafice. Inspirovala ho příroda v okolí Máchova jezera, kde vyrůstal.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč.

301158. Zima na českolipsku
Dražba ukončena:02.10.2019 20:07:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 800 Kč