Dřevo, výška 46 a 58 cm.
Velmi stará práce z první poloviny minulého století. O stáří svědčí pěkná patina a drobné pukliny.
Sošky jsou z koloniálního období s velmi neobvyklou tématikou. Muž-kolonialista s tropickou helmou a oblečením typickým pro koloniální období, žena je domorodá.
Styl obou soch svědčí o snaze řezbáře kmene Baoule o spojení domorodého a koloniálního stylu.
Získáno ze staré francouzské sbírky.
Pozn.: Mírně poškozeno.