Pobřeží Slonoviny, kolem poloviny 20. století - Kolonialista se ženou

 Dřevo, výška 46 a 58 cm.

Velmi stará práce z první poloviny minulého století. O stáří svědčí pěkná patina a drobné pukliny.

Sošky jsou z koloniálního období s velmi neobvyklou tématikou. Muž-kolonialista s tropickou helmou a oblečením typickým pro koloniální období, žena je domorodá.

Styl obou soch svědčí o snaze řezbáře kmene Baoule o spojení domorodého a koloniálního stylu.

Získáno ze staré francouzské sbírky.

Pozn.: Mírně poškozeno.

105388. Kolonialista se ženou
Dražba ukončena:29.11.2023 20:09:24
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč