Olej na lepence, 23x48 cm. Signováno vpravo dole R. Gajdoš 40. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Obraz zachycující část zámeckého rybníka před Minaretem v rámci rozsáhlého zahradního architektonického skvostu Lichtensteinů rozprostírajícího se okolo zámku v Lednici na Moravě, tzv. Lednicko – Valtický areál.
o autorovi: 1908 – 1975
Malíř. Studoval na AVU u prof. Švabinského. Zabýval se monumentální malbou, vytvořil cyklus litografií Jižní Moravy, maloval krajinu. Ve Zlíně založil Školu umění, kde byl profesorem, pořádal Zlínské salony. Byl uměleckým poradcem firmy Baťa.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.