Radan Wágner - Krajina

Nejdelší strana: 90 cm

Olej na plátně, 90x73 cm. Signováno dole uprostřed Wágner 94. Rámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

Tuto pozoruhodnou krajinu českého výtvarníka, teoretika umění a organizátora Radana Wagnera z 90. let 20. století lze zařadit mezi zralé autorovy práce. Jde o vysoce sugestivní abstraktní výjev, na kterém se objevují radikálně stylizované znaky či symboly, jejichž výtvarné řešení podtrhuje intenzivní dojem z této krásné imaginativní malby. V horní části obrazu jsou zasazeny výraznými liniemi zdůrazněné mandlovité tvary, zatímco jeho spodní díl zaujímá geometrický obrazec, který navozuje dojem perspektivního sbíhání. Karmínově laděný kolorit s pozoruhodnými světelnými akcenty doplněný o přechody do hnědé, strukturace kompozice i osobitá výtvarná mluva podtrhují meditativní výraz obrazu, v němž jako by umělec sáhl k zobrazení toho, co se běžně v realitě nevyjevuje. Jde o dílo s nebývale silným nábojem, v němž se neklamně projevilo nadání tohoto ceněného současného autora vyjadřovat reflexi vnitřních vjemů a prožitků.

o autorovi: 1958

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč.

79121. Krajina
Dražba ukončena:30.06.2022 21:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč