Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole R. Holeka. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1883 – 1946
Malíř, letec. První český vojenský letec. V armádě dosáhl hodnosti brigádního generála. Průzkumný pilot, velitel pilotní školy. Bojoval za 1. světové války. Po odchodu z armády se věnoval malířství. Je autorem několika cenných impresionistických obrazů.