Olej na plátně, 70x90 cm. Signováno vpravo dole Karásek- Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 97 cm
o autorovi: 1895 - 1986
Narodil se v Pasekách u Jablonce. Studoval na jablonecké umělecké průmyslovce, poté v Praze na AVU u prof. Bukovace, Loukoty a Thieleho. Na počátku své tvorby se začlenil mezi expresionisty, věnoval se různým malířským žánrům krajinomalbě, portrétům, figurální kompozici a zátiší. Věnoval se malbě a grafice.