signatura nečitelná - Romeo a Julie v Benátkách

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na malířské lepence, signováno nečitelně vpravo dole, 65 x 47 cm, rámováno v italské vkusné liště. Vzadu čísla z výstav v Itálii. Autor dovedně zkombinoval září měsíce v úplňku s nasvícením fasád domů při zachování kombinace světla a stínů s uplatněním zásadních prvků moderní malby. Bravurním zvládnutím prostorové dimenze při zachování důrazu na mileneckou dvojici, trvale působí obraz na diváka svojí noční atmosférou Benátek podpořené výstižností působením měsíce v úplňku. Po určení autorství nepochybně značně stoupne hodnota tohoto mistrovského díla tematicky se objevujícího velmi ojediněle. Umělci pro obtížnost znázornění motivu díla v nočních hodinách musí vyvinout maximum svého mistrovství, což u denních motivů tato problematika je daleko nižší. Galerijní významná práce.

signatura nečitelná
107476. Romeo a Julie v Benátkách
Dražba ukončena:20.12.2023 20:45:38
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč