Olej na plátně, 66 x 72 cm, signováno autorsky vlevo dole, datováno 1935, rámováno v původním autorském uměleckém rámu.
Předkládané dílo dokumentuje dnes již zaniklé mlýny na Horňácku, z něhož zůstalo jen pár staveb v oblasti horňácké obce Suchov – mlýny.
Obraz pochází z vysoce kvalitní umělecké sbírky Moravského Slovácka se zaměřením na Horňácko. Reprezentativní dílo zachycující dnes již zaniklé mlýny, dříve hojně využívané na Horňácku. Dílo naprosto mistrně malířsky zvládnuté s propojením palety barev dotvářející poklidnou zimní scenérii v oblasti Bílých Karpat.